Kategorie: Home

Výstava orchidejí Fata Morgana 2012 a Freycinetia cumingiana

Vzhledem k tomu, že u fotografií květin jsem pociťoval značný deficit, co se fotografických příležitostí týče, vyrazil jsem do skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě. Momentálně zde probíhá výstava orchidejí, ostatně jako každý rok. Jen letos byla posunuta o měsíc dříve, na únor.

Zpět

Na ploše cca 1100 m2  je zde možno spatřit velké množství kvetoucích orchidejí z různých míst naší planety. Nejvíce zvědavý jsem byl na orchidej horskou, která byla ovšem pečlivě ukryta v uzavřené skleněné vytríně, která pro pořizování fotografií není optimální.  Pravděpodobně nejzajímavější rostlinou byla Freycinetia cumingiana, která pochází z  Filipín. Konkrétně ta pražská byla pořzena v roce 2003 jako dar liberecké botanické zahrady.

Freycinetia cumingiana patří do čeledi pandánovitých (Pandanaceae). Běžně se pro tento rod užívá anglický název climbing pandanus. Freycinetia šplhá po kmenech stromů za světlem. Některé mohutnější druhy dorůstají výšky až 20 m. Příbuzné druhy, jichž je asi 150, se skoro nedají pěstovat, protože jsou příliš mohutnými šplhavými rostlinami a nevešly by se do skleníků. Tento filipínský druh však je gracilní (štíhlý), avšak velmi náročný na vysokou vzdušnou vlhkost. Jeho pěstování v bytech je téměř nemožné.

Další fotografie v albu Rostliny

Zpět

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, -
Both feature a Breitling rolex watches tacky rubber that Oakley outlet , in true Oakley fashion, calls 'Unobtanium'. Whatever the silly name, the stuff works quite well. When rattling across lousy road surfaces or even the cobbles Balenciaga replica handbags of Paris-Roubaix, the glasses stay perfectly in place, no matter how much sweat is pouring off your face.Speaking of rolex replica uk pouring sweat, Oakley has an excellent.

Webdesign|Marek Kokeš