Kategorie: Home

Norsko

NorskoNorsko je velká, nebo spíše obrovská země. Rozlohou je více jak 5 x větší než Česká republika. Dostat se z jižní části Norska například do Tromsa, je vzdálenost rovnající se z Liberce autem do Řecka. Počtem obyvatel, kterých je necelých 5 miliónů, z toho je přibližně 11 % cizinců, se zařazuje mezi řídce osídlené země. Volnější imigrační politiku člověk pocítí již při příletu do Osla. Sám jsem byl překvapen, kolik Íráčanů a Indů tvoří letištní personál. A pak samozřejmě Poláci, kterých je v Norsku kolem 70 000. Ostatně, mám pocit, že oni to kočovnictví mají jaksi v krvi. Polák je prostě obchodník, cestovatel. Všimněte si prosím, že jsem nepoužil slovo šmelinář :D.

Zpět

Vedle "kulturně-mentální" odlišnosti Norů. o které se ještě zmíním v dalších článcích, stojí rozhodně za pozornost krajina, které se budu věnovat ve svém volném čase v Norsku. Myslím, že jsem měl i kliku na polohu apartmánu, který je situován kousek od zajímavého zálivu, kde ostatně vznikla tato první prezentovaná fotka.

Galerie

Zpět

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, -
Gomez Noya (Spain, triathlete), cheap replica handbags Kerri Walsh (U.S., beach volleyball player) and Richard Murray (South Africa, triathlete) will wear products from the cheap?Oakley sunglasses collection, and also were involved in painting some of fashion uk replica watches the frames.Orange County sunglass company Oakley is laying off more than 160 employees in Southern cheap rolex watches California, according to state.

Webdesign|Marek Kokeš