Kategorie: Home

Lindesnes Fyr

Lindesnes FyrMaják na nejjižnějším cípu Norska je pro mne natolik fotograficky zajímavé místo, že jsem se rozhodl se sem vrátil a pokusit se o jinou kompozici. Sobotní slunné odpoledne naznačovalo slibný západ, a tak jsem vyrazil. Cesta po "okresní" silnici trvá z Farsundu cca 70 min, ale už jsem našel zkratku, která mi umožnuje dojet na místo za zhruba 40 min. Přijel jsem poměrně se značným předstihem do západu, tak jsem prozkoumal okolní pobřeží. Nevypadá to zle, ale mne zajímá především západní strana, na kterou dopadají poslední sluneční paprsky. Zajímavě členitá skaliska pokrytá vřesem nabízí fotografovi dostatek příležitostí k atraktivní kompozici popředí. Všiml jsem si, že Norsko je podstatně méně "zaneřáděné" kondenzačními stopami z letadel. Ve srovnání s Českou republikou je to markantní.

Zpět

Po 18 hodině přichází můj čas, tak pořizuji sérii snímků v expozičním vějíři. Bez přechodového filtru, pouze s polarizákem. Sice s sebou tahám vždy jeden Lee 0,9 soft přechoďák, ale použitím techniky EBKT jeho použití odpadá. Polarizace zajistila příjemně barevné, kontrastní snímky a teplé západové světlo dovršilo záměr. 

Galerie

Zpět

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, -
replica cheap rolex watches – was launched July 15 and includes performance styles EVZero Path ($190), EVZero Range ($190), Radar EV Path ($210), Flak 2.0 XL ($190), RadarLock Path ($280) and Jawbreaker ($230), as well Alexander Wang handbags cheap?Oakley as lifestyle products Frogskins ($180) and?Crosslink Zero. (For golfers, the Flak 2.0 XL and omega replica watches RadarLock Path are recommended.)The Green Fade.

Webdesign|Marek Kokeš