Kategorie: Home

Poslové jara - Sněženka podsněžník

Poslové jara - Sněženka podsněžníkPravděpodobně fotografy nejnavštěvovanější lokalita, kde je možno počátkem jara vidět v lesíku tisíce sněženek, se nachází ve středních Čechách, v obci Obříství. VIDEO Z LOKACE

Zpět

Předpověď počasí na dnešní den, 16.03.2012, je slibná a mojím cílem jsou sněženky vyfotografované při východu slunce. Budíček ve 4 hodiny ráno, rychlá snídaně a přibližně 80 minutový přejezd z Osečné na místo. Po dojezdu je mi jasné, že meteorology plánovaný východ slunce v 6:15, rozhodně nazachytím. Mlha, neskutečná mlha. Pořizuji první, spíše krajinářské, snímky s 100 a 150 mm makro objektivy. Výsledek mně mile překvapuje. Po ranním mlhavém úvodu balím věci a jedu do obchodu pro snídani. Párky s rohlíky nejsou nic exkluzivního, ale pro dnešní den budou stačit. Sedám do auta a vyčkávám na změnu počasí. Je mi jasné, že makro detaily v této mlze nemají cenu a trochu slunečního svitu je nezbytné. Dvouhodinová pauze v autě se vyplatila, stromy začínají prosvítat první paprsky. Vyrážím zpět na místo činu. Pořizuji první makro detaily. Po 6 hodinách strávených na lokaci, kde jsem byl poprvé a pravděpodobně ne naposledy, odjíždím směr Liberec.

 

 

http://alesjecmen.cz/upload/rostliny/IMG_1850_podpis2.jpg

 

 

http://alesjecmen.cz/upload/rostliny/IMG_1949_2_final_podpis.jpg

 

http://alesjecmen.cz/upload/rostliny/IMG_1983_podpis.jpg

 

http://alesjecmen.cz/upload/rostliny/IMG_1961_2_podpis.jpg

 

 

Zpět

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, -
and they’re cheap replica handbags almost always sold on these puppies cheap okley sunglasses when they see the world through the PRIZM lens. The next question they’ll ask is, “Hey, wait a minute, do you work for Oakley?!” Alexander Wang handbags “No,” I reply. “I’m just that big of a m’f#ckin’ fan.”Note: The Wind Jacket 2.0 comes in six colorways. I dig fashion uk replica watches the Neon Retina frame with PRIZM.

Webdesign|Marek Kokeš