Zdroj: http://www.alesjecmen.cz/home/5 | Vydáno: 17.10.2011 19:23 | Autor: Aleš Ječmeň

WS Malá Fatra 2011

Vzhledem k tomu, že jsem na Malé Fatře ještě nebyl, rozhodl jsem se přihlásit na fotoakci, kterou pravidelně na podzim a v zimě organizuje Michal Balada.

Jaké bylo moje překvapení, když jsem na místě srazu, královohradeckém autobusovém nádraží potkal Luďka Cakla, kterého jsem poznal týden předtím v Českém Švýcarsku.  Plně naložený Citroen Xsara 1.4 zvládl svoji úlohu výtečně a my se 12.10 ve večerních hodinách ubytovali v penzionu Iveta v Terchové. Perfektně zařízený penzion paní Michálkové mohu pouze doporučit. Večer doplnil naši sestavu ještě Milan Huňatý, který dorazil z Ivančic.

Vzhledem k tomu, že dlouhodobá předpověď počasí bohužel nepředpovídala podmínky vhodné k fotografování, bylo počasí velmi diskutované téma. Bohužel se ani tentokrát meteorologové nemýlili a na horách panovala vysoká oblačnost střídající se s dešťovými a sněhovými přeháňkami. I přesto jsme vyráželi na ranní východy a pozdní západy slunce. Příroda je zde skutečně nádherná a tak nám ani nevadilo, že fotoaparáty na těchto tůrách zůstávaly převážně v brašnách. Poslední den pobytu sliboval tolik očekávanou změnu počasí, ke které skutečně došlo. Ranní budíček ve 3:00, přejezd do  Štefánové a 2 hodinový výstup, směr Osnice, Velký Rozsutec. Na vrcholu nás přivítal prudký ledový vítr, ale nám to nevadilo a začali jsme s radostí exponovat. Každý si domů zcela jistě přivezl krásné snímky. Ještě jednou poděkování Michalovi za perfektní organizaci.

 

 

 http://alesjecmen.cz/upload/krajina/Malofatransko__Jecmen.jpg