Výstavy rss

Výstava velkoformátových fotografií

Výstava velkoformátových fotografiíV Děčíně v budově CHKO Labské pískovce můžete od 14.05.2014 do konce června navštívit výstavu velkoformátových fotografií Aleše Ječmeně a Evžena Takače. Výstava nese název "Magická krajina Českosaského Švýcarska".

Výstava na Novoměstské radnici v Praze

Výstava na Novoměstské radnici v PrazeS kolegy z fotoklubu Balvan jsem přijal pozvání kamarádů z FK Cwak vystavovat ve věži Novoměstské radnice v Praze. K vidění byly práce fotografů z celé republiky (Praha, Brno, Rakovník, Ústí n/L). S kolegou z Balvanu, Honzou Strakošem, jsme se shodli na tom, že krajinářská fotografie není v českých fotoklubech zrovna rozšířená disciplína, což potvrdila i tato výstava. Důvodem, proč je tak málo k vidění na výstavách opravdu kvalitní krajinářská fotografie je nasnadě. Časná vstávání, přesuny desítky, někdy stovky kilometrů, dlouhé výstupy s těžkou technikou na zádech jsou příčinou tohoto stavu. A bohužel kluci, kteří jsou tyto útrapy ochotni podstoupit nejsou organizováni, a tak se jejich fotky těžko hledají po výstavách. Uvidíme, zda se tento stav v budoucnu změní. Na výstavě prezentuji dvě velkoformátové fotografie, "Vodopád Černého potoka" a "Podzimní Bastei".

Vernisáž Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2014-říjen 2013

Vernisáž Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2014-říjen 2013V letošním roce mi udělalo velkou radost umístění se v prestižním kalendáři, Zaostřeno na Jizerky 2014, kde prezentuji své 2 fotografie.

Vernisáž Krajina a lidé Jizerských hor - říjen 2013

Vernisáž Krajina a lidé Jizerských hor - říjen 2013Vernisáží 60 fotografií byl dne 5.10. 2013 ve sklárně na Jizerce ukončen 3.ročník česko-polského projektu Krajina a lidé Jizerských hor. Členové fotoklubu, Hana Palečková, Dagmar Lühringová, Jan Strakoš a Aleš Ječmeň měli možnost, společně s polskými kolegy, pod vedením profesionálního fotografa Jiřího Stránského, zúčastnit se 3. fotoworkshopů v Jizerských horách. Odezva účastníků na tyto proběhlé fotoakce byla natolik pozitivní, že již nyní se plánují další podobná setkání.

Výstava v liberecké vědecké knihovně - květen 2012

Výstava v liberecké vědecké knihovně - květen 2012Doplněny fotografie z instalace výstavy.

Výstava v kostele sv. Anny Jablonec n/N - duben 2012

Výstava v kostele sv. Anny Jablonec n/N - duben 2012Doplněny fotografie a video z vernisáže.

Výstava v turnovské galerii Safír - červenec 2011

Výstava v turnovské galerii Safír - červenec 2011Vybraní autoři fotoklubu Balvan vystavovali v červenci 2011 v galerii Safír.

Výstava v jabloneckém Eurocentru - leden 2011

Dne 3.1.2011 byla zahájena výstava autorů fotoklubu Balvan v jabloneckém kulturním Eurocentru.


Webdesign|Marek Kokeš